blog-featured-image

از دیگران چه خبر ... ؟؟ (4)

بسته خبری هفته اول مهر ماه 1399

 

تهیه و تنظیم : گروه مدیریت شهری پایگاه تحلیلی خبری "شهرنویس"

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

مشهد؛ شهر هوشمند، شهرامید و زندگی

 

1- مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد: المان های "گذر و نظر" در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: این تصمیم با هدف بهبود منظر شهری در دستور کار قرار گرفته و با توجه به شیوع بیماری کووید-19 ساخت المان های تعاملی که باعث تجمع شهروندان خواهد شد را در برنامه ریزی های صورت گرفته به حداقل خواهیم رساند.

 

 

تبریز :

 

1- معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت:

شهروندان تبریزی با مفهوم شهر دوستدار کودک به زبان محلی از طریق رادیو شهر آشنا می شوند.

 

2- مسئول امور سرمایه‌گذاری و درآمد شهرداری منطقه ۴ تبریز، از اعمال ۲۰ درصد تخفیف فصلی برای عوارض مشاغل خبر داد.

 اصناف و کسبه شاغل در سطح حوزه شهداری منطقه ۴ تبریز، در صورت پرداخت نقدی عوارض مشاغل، برابر ماده ۱۵ تعرفه عوارض مصوب شورای اسلامی شهر تبریز، از تخفیف‌ فصلی برخوردار خواهند بود.

 

شیراز؛ شهر راز، پایتخت فرهنگی ایران زمین

 

1-  در فرآیند جامع ارزیابی عملکرد سال 1398 شهرداری های استان فارس؛ سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز جایگاه نخست را کسب کرد.

با بررسی سالیانه عملکرد حوزه های شهرداری شیراز بر اساس "دستورالعمل جامع ارزیابی عملکرد سازمانی شهرداری شیراز، سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با کسب 856 امتیاز از 1000 امتیاز، حائز جایگاه نخست در بین تمامی حوزه های شهرداری شیراز در سال 1398 گردید.

 

2- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خبر داد:

کسب استانداردهای ایزو 14001 و 45001 توسط سازمان آتش نشانی شیراز برای اولین بار در بین سازمان های آتش نشانی کشور

 

3- قائم مقام شهردار شیراز بیان کرد: افتتاح و کلنگ زنی 19 پروژه شهری عمرانی و فرهنگی با اعتبار 650 میلیارد تومان به مناسبت هفته دفاع مقدس در شیراز

 

اصفهان؛ نصف جهان

 

1- شهردار اصفهان در سفر به افغانستان و در دیدار با وزیر امورخارجه این کشور بیان کرد: مشارکت و همکاری شهرداران ایران و افعانشتان برای ارائه امکانات و تجهیزات

قدرت الله نوروزی در گفت و گو با خبرنگاران؛  با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه خدمات شهری، حمل و نقل، ترافیک و ماشین آلات وابسته در افغانستان اظهار کرد: این نمایشگاه از یکم تا سوم مهر ماه در شهر کابل در حال برگزاری است.

وی افزود: در آئین افتتاح این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاه بزرگ بین ایران و افغانستان، نمایندگان مجلس، مسئولان وزارت نیرو، معاون وزیر راه و شهرسازی و برخی از مسئولان وزارت کشور حضور داشتند.

شهردار اصفهان ادامه داد: در این آئین وزیر صنعت افغانستان، شهردار کابل و مسئول اتاق بازرگانی افغانستان و معاون وزیر نیرو ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

2- شهردار اصفهان خبربیان کرد: افزایش تاب آوری شهر اصفهان / پیوستن اصفهان به شهرهای یادگیرنده یونسکو موفقیت بزرگی است.

.وی با ابراز خرسندی از پیوستن اصفهان به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو، این رویداد را موفقیت بزرگی برای شهر و شهروندان دانست و اظهار کرد: شاخصه‌های این شبکه بر توسعه و فرهنگ یادگیری در تمام مراحل زندگی شهروندان از کودکی تا پیری همچنین آموزش در محلات، آموزش در محل کار و استفاده از فناوری‌های نوین را مد نظر دارد.

 

3- یک ایستگاه مترو در اصفهان موفق به دریافت نشان معماری شد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: ایستگاه مترو آزادی به عنوان اثر منظر و طرحی شهری، موفق به دریافت پلاک تقره ای و نشان میزان معماری از دبیرخانه رویداد میزان معماری و ساختمان شد.

 

تهران :

 

1- محمود میرلوحی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت که موسسات شهروند و همشهری با توجه به اقدامات کارشناسی و هماهنگی هایی که در بورس انجام شده است تا 6 ماه آینده و قبل از پایان سال 99 وارد بازار سرمایه می شوند.

 

2- مدیرکل امور اجرایی کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران:

جریمه 2500 میلیارد تومانی ساختمان های اشخاص حقوقی

مجموع پرونده ها در باره اشخاص حقوقی مانند دستگاه های دولتی و نظامی در کمیسیون ماده 100، یک هزار و 165 پرونده بوده و مبلغ جریمه هم حدود 2500 میلیارد تومان است.

امیر مغانلو، مدیرکل امور اجرایی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران در نشست خبری که به صورت آنلاین و از سوی معاونت معماری و شهرسازی برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگاران؛ درباره میزان و تعداد پرونده‌های نهادها و دستگاه‌های دولتی در کمیسیون ماده ۱۰۰ توضیح داد: دو درصد از کل آرایی که صادر شده درباره اشخاص حقوقی است.

او ادامه داد: اشخاص حقوقی مالکان ساختمان‌های دولتی، نظامی، بیمارستان‌ها، شرکت‌ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان، بانک‌ها و ... هستند. مجموع پرونده‌ها درباره اشخاص حقوقی یک هزار و ۱۶۵ پرونده رای بوده و مبلغ جریمه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ است. مساحت تخلف هم دو میلیون متر مربع است.

مغانلو با بیان اینکه تخلفات اشخاص حقوقی دو حالت دارد و در هر حالت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌شود، گفت: برخی ساختمان‌ها بدون پروانه هستند، در واقع بسیاری از دستگاه‌ها بر اساس نظام فنی اجرایی، پروانه و مجوز ساخت را از شهرداری دریافت نمی‌کنند. اینها املاک بدون پروانه محسوب و تخلفشان احصا می‌شود. حالت دوم، ساختمان‌هایی هستند که پروانه ساخت دارند اما ساخت و ساز انجام شده با پروانه مغایرت دارد.

به گفته او؛ بخشی از آرا اجرا شده و هم مشمول جریمه و هم قلع و اعاده بوده اما رویکرد ما به واسطه اینکه این دستگاه‌ها از منابع عمومی دولت در کشور ارتزاق می کنند این است که سعی می‌کنیم رای‌های تخریب و اعاده اجرا نشود. 

درآمد ۵۸ میلیارد تومانی در ۶ ماه

مدیرکل امور اجرایی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران، درباره میزان جریمه‌ها در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز توضیح داد: در ۶ ماه گذشته از آرائی که در کمیسیون ماده ۱۰۰ صادر شده، ۸۶ درصد به صورت کامل رای قلع و اعاده بوده و ۶ درصد آرای قلع و اعاده همراه با جریمه بوده است. ۹ تا ۱۰ درصد هم جریمه صادر شده است.

او این را هم گفت که؛ درآمد ۶ ماهه نخست از محل جریمه‌های کمیسیون ماده صد،‌ ۵۸ میلیارد تومان بوده است که به نسبت بودجه به شدت ناچیز است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ساری :

 

 1- شهردار ساری به مناسبت هفته دفاع مقدس، با خانواده شهدای شاغل در شهرداری ساری دیدار کرد...

 

2- معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری ساری خبرداد: تاکنون 10 هزار مترمربع آسفالت در بلوار امام رضا (ع) اجرایی شد

  • اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

نظرات (0)

نظری ثبت نشده است.

شما چه نظری دارید ؟